Fossil Q Control – tym razem sportowy smartwatch

14 Lis 2017

Fossil Group ma w tej chwili chyba najbogatszą rodzinę smart zegarków na świecie. Jakiś czas temu postawiło na sekcję wearable i trzyma się założeń, czyli dostarczania kolejnych odmian inteligentnych wariantów. Najczęściej są to stylowe modele hybrydowe, ale też kilka pełnych odmian z kolorowym wyświetlaczem i systemem Android Wear. Fossil Q Control będzie pierwszym bardziej sportowym, czyli rozwijającym kolekcję o kolejną propozycję.

Fossil Q Control

Kiedy Fossil wykupowało markę Misfit, wiedziało, że będzie posiadało prawa do modeli trackerów (bransoletek) i sportowego Misfit Vapor (który dopiero teraz wszedł na rynek). Gigant wolał jednak dołożyć zegarek dla aktywnych pod brandem „Q”. Czuję, że podobieństwo wizualne nie jest tu oczywiście przypadkiem. Fossil Q Control to prawdopodobnie zmodyfikowany Vapor. Wygląda podobnie, ma ten sam system operacyjny i bardzo podobny zestaw funkcji. 45 mm koperta i 14 mm grubości potwierdza tylko profil od Misfit.

Również dotykowa ramka świadczy o skorzystaniu z najlepszych cech Vapora. To alternatywna kontrola gadżetu, czyli system sterowania obok ekranu. Wewnątrz jest też czytnik tętna do ciągłego pomiaru pracy serca. Tego w stylowych smartwatchach brakowało. Fossil wolał smuklejsze modele, więc rezygnował z modułów dla aktywnych, Fossil Q Control jest inny. Ma się wyróżnić i skusić klientów, którym pomiarów tętna brakowało. Jeśli zechcemy dorzucić do tego śledzenie trasy przez GPS to będziemy musieli skorzystać ze sparowanego smartfona (identycznie jak w Vaporze). Nie zabraknie tutaj łączenia tych zapisów z aplikacjami Strava czy agregatem Google Fit. Jest nawet apka MySwimPro, czyli śledzenie treningu w wodzie (zegarek jest wodoodporny).

Fossil Q Control

Smartwatch posiada praktycznie wszystkie funkcje Android Wear 2.0, czyli wszelkie powiadomienia, aplikacje, opcje monitorowania aktywności i wiele innych, m.in. dostęp do Google Asystenta przez wbudowany mikrofonik. Fossil dorzucił też kilka autorskich funkcji (na co pozwala platforma Android Wear) – głównie jednak zmodyfikowane tarczki. Wnętrze zegarka podobne do większości konkurentów, czyli Snapdragon Wear 2100, 4GB pamięci i 24-godzinny czas pracy na jednym ładowaniu. Naturalnie wszystko z możliwością spersonalizowania. 275$ to więcej niż za Misfit Vapor (199$), co czyni Fossil Q Control jego wersją premium.

źródło: Fossil

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *