Emporio Armani Connected z Android Wear 2.0

23 Mar 2017

Jeśli jakieś marki mają wypromować smartwatche to właśnie takie! Emporio Armani jest już obecne w sekcji inteligentny zegarków, ale do tej pory oferowało jedynie hybrydowy model takiego wyrobu. Tym razem jednak firma postanowiła zainwestować w pełnowartościowy smart zegarek, czyli taki z dotykowym ekranem, możliwością instalacji aplikacji i wielu innych zalet płynących z połączenia urządzenia ze smartfonem. Emporio Armani Connected Android Wear 2.0 to oczywiście sprzęt działający na systemie Google, czyli najczęściej stosowanego w segmencie.

Emporio Armani Connected Android Wear 2.0Emporio Armani Connected jest naturalnym rozwojem portfolio marki. Producent nie porzucił jednak wariantów hybrydowych, ponieważ one również przyciągają klientów. W nowej ofercie pojawią się zatem smartwatche i zegarki hybrydowe Armani Exchange Connected , by kolekcja była pełna. Do wyboru, do koloru. Niestety dla fanów firmy, trzeba będzie na nie poczekać do okresu jesienno-zimowego, gdyż dopiero wtedy trafią do sprzedaży. Modele dopiero zapowiedziano i zrobiono to na targach Baselworld, gdzie okazja jest możliwie najlepsza. W tym roku smartwatchy jest tam jeszcze więcej.

To świadczy o tym, że modne w świecie zegarków marki są zainteresowane nowym działem i widzą w nim potencjał. Wszystko z uwagi na możliwość zastosowania podobnych wykończeni oraz tradycyjnej stylistyki wraz z zaawansowanymi smart opcjami. Emporio Armani Connected powinien skorzystać z większości nowych funkcji aktualizacji Android Wear 2.o, choć zależne będą od zastosowanych wewnątrz modułów. Podejrzewam, że smartwatch ten postawi bardziej na estetykę, a mniej na ekstra moduły, które wpływają na zewnętrzny design. Da nam to oczywiście dostęp do sporych możliwości platformy Google, ale nie wszystkich. Na szczegóły trzeba będzie pewnie poczekać.

Same obrazki zdradzają jedynie zastosowanie trzech przycisków, wśród których jest obrotowa koronka (z dodatkową nawigacją, alternatywną dla dotykowego interfejsu). Z podanych specyfikacji wiadomo również, że zastosowano ekranik AMOLED z wyższą rozdzielczością (bez dolnego ścięcia) i procesor Snapdragon Wear 2100. Smartwatch będzie naturalnie kompatybilny ze smartfonami z Androidem oraz iOS. Nie powinniśmy się też martwić o personalizację. Spodziewam się szerokiej oferty pasków i wykończeni koperty. Dopiero w okolicach września poznamy pewnie cennik oraz szczegóły na temat detali.

Hybrydowe Emporio Armani nie będą różniły się specjalnie od poprzedniej generacji. Właściwie to śmiało można napisać, że powiększona zostanie jedynie gama stylów dla kopert, pasków i analogowych cyferblatów. Wśród funkcji będzie standardowy w takich przypadkach komplet możliwości: dyskretne notyfikacje wibracyjne, wbudowany tracker fitness. Wszystko w smuklejszej obudowie.

źródło: Fossil Group

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *