DressWatch – apka do dobierania tarczy pod garderobę

9 Lip 2015

Sklepiki z aplikacjami mobilnymi na smartwatche rosną, ale sporą ich częścią są po prostu przeróżne tarcze do pokazywania aktualnego czasu. To ekstra sekcja, bo można niemal codziennie zmienić sobie widok na nadgarstku. Propozycji jest mnóstwo, a niektóre aplikacje pozwalają nawet tworzyć i personalizować tarcze po swojemu. Żadna inna aplikacja nie dorówna jednak pomysłem projektowi DressWatch. Na programik trafiłem przypadkiem, a jest bardzo ciekawy, więc wrzucam o nim info na mój blog. Tytuł ten przygotowany został na inteligentne zegarki z Android Wear i powstał po to, by jeszcze łatwiej było dostosować tarczę zegarka do naszego stylu.

Tarcze możemy stosunkowo szybko dobrać nawet pod naszą garderobę. Wystarczy kilka ruchów, ale wcześniej trzeba odnaleźć pasującą tarczę. Zerkamy na swój ubiór, dobieramy kolory i gotowe. DressWatch ma być aplikacją, która zdecydowanie ten proces przyspieszy i w pewien sposób zautomatyzuje. Aplikacja spodoba się osobom lubiącym modę i stosujących się do zasad dobierania ozdób pod odzież. Nie twierdzę, że to tylko kobiety, ale zdecydowaną większością użytkowników tej apki będą zapewne panie. Program wymaga użycia smartfona, a konkretnie jego kamerki. Pstrykamy sobie selfiaka, a oprogramowanie analizuje ubiór (głównie kolorystykę) i sugeruje dobór kolorów.

Wybieramy z fotki dwa dominujące kolory i szykujemy tarczę. Jeśli tarcza nam się nie spodoba, można ją manualnie dopieścić, czyli dostosować kolory indywidualnie, a nie przez automat. Fotkę można wybrać też prosto z galerii. Wszystko trwa moment. Przydałaby się w pełni automatyczna apka – proponująca projekt tylko po pstryknięciu zdjęcia. Niestety programik nie jest jeszcze kompatybilny ze wszystkimi Android Wear (np. Sony i Samsung).

źródło: Google Play

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *