Casio G-Steel B100 – kolejny zegarek z Bluetooth

25 Paź 2017

Casio, podobnie jak wiele innych znanych marek ze świata naręcznych czasomierzy, stara się uzupełniać ofertę o modele w wersji smart. Część producentów stawia na pełne smartwatche, część rozszerza kolekcje o warianty hybrydowe, a jeszcze inne starają się dostarczyć obie wariacje. Japońska marka należy do tej ostatniej grupy. Ich najnowsza propozycja to model G-Steel B100, czyli inteligentny zegarek w klasycznym designie.

Casio G-Steel B100

Casio G-Steel B100 przypomina ostatni wyrób z serii Edifice. Różni się natomiast stylistyką, choć ogólny wygląd jest zbliżony. To analogowy sprzęt, który połączymy ze smartfonową aplikacją (iOS/Android), czyli smart model w klasycznym wzornictwie. Swoje dodatkowe opcje ukrywa w tradycyjnie wyglądającej stylistyce, mam na myśli wskazówkowy charakter. Z zewnątrz nie zdradza swoich smart możliwości. To propozycja dla klientów bardziej konserwatywnych, ale chcących rozszerzyć nieco możliwości swojego urządzenia.

Casio właściwie nie wprowadził niczego nowego w G-Steel B100, ale że takich odmian w ofercie nie ma zbyt dużo, przyda się kolejna. Zwiększono po prostu wybór. Znajdziemy w nim ten sam zakres funkcji co w poprzednikach: automatyczne ustawianie się stref czasowych przez Internet (połączenie ze smartfonem), odszukiwanie telefonu przez Bluetooth i wskazywanie dokładnego, „atomowego” czasu pobieranego z sieci. Ciekawe, że nie ma tu chyba trackera aktywności. W kopercie zmieszczono też pomoc paneliku solarnego, LEDowe podświetlenie i mnóstwo dodatkowych tarczek (zwiększają zakres odczytów).

Jeszcze akapicik o designie. Trzeba przyznać, że wzornictwo może się podobać. Konstrukcja jest wzmocniona (to w końcu seria „G”). Casio przekonuje, że to pierwszy Chronograph w edycji G-Steel – fajne połączenie. Oczywiście jest też możliwość personalizacji pomiędzy kilkoma odmianami wyglądu. Wyrób, jak to u Casio, jest wodoszczelny. Układ części informacji na tarczce (warstwy mechanizmów) możemy dostosować w aplikacji. Z poziomu smartfona można również ustalić alarmy i kilka innych funkcji, które dostępne są w zegarku. Casio G-Steel B100 ma być wariantem prostym i eleganckim, ale ze wsparciem smart opcji, a na takie zegarki cały czas jest zapotrzebowanie. Na razie nie widzę cennika na stronie producenta.

źródło: Casio

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *