Casio EDIFICE EQB501 – hybrydowy zegarek

23 Mar 2017

Casio Edifice EQB501

Dzisiaj oficjalnie rozpoczynają się szwajcarskie targi Baselworld, gdzie wielu wystawców prezentuje swoje nowości. Casio w sekcji smart zegarków wybrał na imprezę dwa urządzenia. Pierwszym jest bardziej luksusowy smartwatch Casio Pro Trek WSD-F20S, natomiast przedstawicielem nieco bardziej tradycyjnego segmentu jest Casio Edifice EQB501. Urządzenie to zaliczymy do hybrydowych modeli, czyli takich, które łączą klasyczne wzornictwo z nowoczesnymi opcjami.

Za niecałe 330 euro otrzymujemy kolejną już edycję z serii Edifice, ale z możliwościami łączności ze smartfonem. Zanim japońska marka wydała pełne smartwatche, promowała taki typ gadżetów określanych jako „connected”. Naręczny zegarek parujemy z iPhonem lub Androidem przy użyciu apki Casio Watch+ i to daje urządzeniu dodatkowe możliwości. „Analogowy” EQB501 kryje pod tarczą dodatkowe moduły, pozwalające na wydobycie ekstra funkcji. Nie ma ich aż tyle co w typowym smartwatchu, ale jest więcej niż w zwykłym zegarku.

Casio Edifice EQB501

Spora, bo aż 44.4 milimetrowa koperta jest oczywiście odporna na zanurzenia. Wzornictwo rozpoznawalne. Widać, że to kolejny wariant kolekcji Edifice. Na tarczy możemy odczytać informacje, które są aktualizowane przez smartfon. Kontrolowany jest aktualny czas, strefy czasowe względem lokalizacji, dostępny lokalizator telefonu, a skorzystać możemy też z miernika prędkości oraz dystansu (niestety na podstawie GPS telefonu). Urządzenia nie trzeba ładować, ponieważ korzysta z zasilania solarnego.

Największą zaletą Casio Edifice EQB501 dla wielu klientów ma być połączenie tradycyjnego podejścia ze smart nowościami i choć są one ograniczone do minimum to wyróżnią model na tle bezpośrednich konkurentów. Casio przygotowało dwie odmiany stylistyczne. Wersja niebiesko-czarna ma być droższa i kosztować 349 euro. Stalową czerwień kupimy o 20 euro mniej. Porównałem wyrób z poprzednikiem i w zasadzie zauważyłem głównie zmiany stylistyczne (i grubszą kopertę). Sądzę, że wcześniej nie było analizy prędkości i dystansu, ale mogę się mylić. Propozycje powinny być dostępne od kwietnia.

 źródło: Casio

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *