Cardiogram na smartwatche

18 Paź 2017

Czujniki pracy serca są obecne w już praktycznie każdym trackerze aktywności. Spekuluje się o ich precyzji, ale większość jest w stanie odpowiednio zmierzyć puls i pokazać na ekranie ubieralnego gadżetu informacje o pulsie, czy strefach tętna. To wszystko jest bardzo pomocne, ale z optycznych sensorów można wycisnąć znacznie więcej. Cardiogram to aplikacja, która dotarła już na Apple Watch, a teraz zmierza na konkurencyjną platformę, czyli smart zegarki z systemem Android Wear.

Cardiogram

Cardiogram ma dorzucić odczyty, czyli poprawić właściwości smart zegarków o głębsze analizy pracy naszego serca. Google’owi partneruje już bardzo wielu partnerów, czyli jest mnóstwo odmian smartwatcha i sporo z nich posiada odpowiednie czytniki. Są też i specjalne modele sportowego Android Wear, więc pojawienie się aplikacji na platformę powinno zainteresować sporą grupę użytkowników. Szczególnie tych chcących dokładniej oceniać stan swojego organizmu.

Aplikacja Cardiogram będzie współpracować z agregatem zdrowia Google Fit, a to umożliwi korelowanie danych z innymi bazami lub wyrobami, które partnerują platformie. Można będzie w ten sposób połączyć odczyty i sprawdzić wpływ jednym na drugie, np. zastosowanego programu treningowego. Ciągły zapis pracy serca można obserwować na ekranie smart zegarka i w ten sposób kontrolować sytuację, np. oceniając spoczynkowy rytm w danych sytuacjach. Dane będą mierzone również w czasie snu, więc zapis powinien prezentować kondycję zdrowotną organizmu.

Aplikacja wygląda na bezpłatną. Developer obiecuje domyślną ciągłość odczytów raz na pięć minut, ale częstotliwość pomiarów możemy zwiększyć manualnie (wpłynie to pewnie na baterię, ale poprawi precyzję). Programik na smartwatche przygotowano też tak, by było w stanie wykryć nieprawidłowości, np. migotanie przedsionków. Za te zadania odpowiedzialna jest sieć neuronowa DeepHeart o dokładności 97%. Wczesne wykrycie schorzeń przez smart zegarek może przyspieszyć leczenie i uchronić przed poważniejszymi skutkami. To kolejna z funkcji, która pokazuje możliwości wearable, zwłaszcza te związane ze zdrowiem. Cardiogram to jedna z tych aplikacji, które warto na zegarku zainstalować.

źródło: Google Play

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *