Smartfony i tablety działają w większości na zasadzie natywnych aplikacji. Zamiast wchodzić do przeglądarki, potrafią wyświetlać materiały wewnątrz programów. Tak jest wygodniej. Przykładowo, przeglądając Facebooka lub Twittera, gdzie otrzymujemy mnóstwo linków, treści są otwierane na wierzchu. Nie dość, że ładują się często dosyć długo lub przenoszą do innych aplikacji zaraz po naciśnięciu, to jeszcze przerywają nam przeglądanie poprzedniego serwisu. Na szybszych urządzeniach nie jest to jakimś problemem, choć również może denerwować. Tutaj Android otrzyma niezłą pomoc w postaci rozwiązania Link Bubble.

Link Bubble to pomysł mający zaoszczędzić nam powyższych uciążliwości. W trakcie korzystania z aplikacji, otwieranie linków stanie się wygodniejsze, gdyż będzie ładowane w tle. Pojawią się na wierzchu specjalne bańki pokazujące proces postępu nie przerywając nam scrollowania ściany z wpisami na portalu społecznościowym. Zamiast marnować czas na wszystkie przeniesienia do właściwych programów, np. obrazków na Instagramie,YouTube, czy Google Play, Link Bubble powiadomi kiedy treści się załadowały i umożliwi podgląd w dowolnym momencie. To rodzaj mulizadaniowości na jednym ekranie.

Aplikacja prowadzi także statystyki, które zliczą nam czas, który stracilibyśmy, gdyby program nie działał w tle. W miesiącu okazuje się, że marnowaliśmy tak nawet pół godziny. Nie odczuwamy tego w czasie rzeczywistym, ale zliczając wszystkie kilkusekundowe, a czasem nawet i dłuższe przerwy, osiągamy czas, który zawsze można spożytkować lepiej (choć rozłożony w czasie i tak nie miałby znaczenia). I tak głównym celem jest obniżenie naszych nerwów podczas bezczynnego ładowania ekranu. Link Bubble przygotowano w dwóch wariantach. Pierwszy jest bezpłatny i ograniczony do jednego linku w danym czasie. Wersja Pro kosztuje niecałe 13 złotych, ale umożliwia wgrywanie wielu treści na raz.

Wariant płatny można jednak pobrać za darmo na pierwsze 24 godziny działania. W ten sposób poznacie zalety pełnej wersji. Mi osobiście przypadła do gustu opcja szybkiego wrzucania treści do aplikacji Pocket, czyli serwisu typu „przeczytaj to później”.

źródło: Google Play, linkbubble.com