Asus Zenfone Go TV – smartfon z tunerem TV

12 Maj 2016

Tunery telewizyjne w telefonach to żaden unikat. Już dawno temu producenci próbowali wbudować takie moduły w niewielki gadżet, byśmy mogli oglądać ulubione programy z telewizji naziemnej wszędzie tam, gdzie poniosą nas nogi. Sam swego czasu takiego telefonu poszukiwałem, ale ostatecznie się nie zdecydowałem. Do smartfonów na rynku znajdziemy tunery w formie przystawek, czyli modułów doczepianych do urządzenia. Oczywiście są w miarę kompaktowe, ale nie tak jak sprzęt zintegrowany z tunerem. Taki przedstawił Asus. Na pierwszy rzut oka Zenfone Go TV to zwykły smartfon, ale z wewnętrznym tunerem.

Asus Zenfone Go TV Android

5.5-calowy model ma podstawowe parametry i różni się przede wszystkim cyfrowym tunerem. Telewizję można oglądać na wybranych rynkach (m.in. u nas). Tajwański sprzęt wyceniono na ok. 170 dolarów. Wydaje mi się, że skupiono się właśnie na opcjach przenośnego TV, natomiast resztę specyfikacji dostosowano pod bardziej budżetowe parametry. Rozdzielczość 1280 x 720 powinna wystarczyć do oglądania. Tuner TV pochodzi od Sony (do jednostka SMT-EW100) i obejmuje kilka standardów naziemnej telewizji (jest i DVB-T). Dzięki temu Asus Zenfon Go TV powinien działać na kilku kontynentach.

Na smartfonach siedzimy częściej na YouTubie, ale telewizja wciąż ma swój zasięg i swoją ofertę programową (nawet ta ogólnodostępna). Nie można powiedzieć, że urządzenie wyszło zbyt późno i jego era minęła. Niszowy model, więc dla konkretnych odbiorców, ale powiem szczerze, że fanie byłoby mieć w swoim telefonie opcję TV. Szkoda, że Asus przygotował jeden wariant. Może ewentualny sukces sprawi, że tuner będzie pojawiał się w szerszej ofercie Asusa.

źródło: Asus

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *