Apka Sony Lifelog z rozpoznawaniem potraw

15 Lut 2017

Sony Lifelog food

Każdy większy producent ma obecnie swoje narzędzia do monitoringu fitness. Największe marki starają się oferować odpowiednie platformy, które zachęcą użytkowników do utrzymywania formy właśnie z ich oprogramowaniem. By tak się stało, programy na smartfony oraz ich webowe odpowiedniki, muszą oferować atrakcyjne funkcje. Wiele z nich to agregaty zdrowia z raportami oraz statystykami z treningu, ale też dzienniczki kalorii. Wszystkie te elementy pozwalają budować spersonalizowany profil i osiągać wyznaczane cele. Bardzo często z inteligentnym trenerem.

SonyLifelog dietaPrzyciągają zwłaszcza aplikacje fitness z licznikami kalorii, ułatwiające dostosowanie diety. Jest kilka fajnych programików, które pozwala na logowanie tych informacji. Sony przygotowało nową aktualizację dla swojej aplikacji Lifelog, dając jej zupełnie nowe możliwości pod względem zapisu kalorii. Już wcześniej serwis ten posiadał sporo opcji, a teraz otrzyma coacha bazującego na technologiach sztucznej inteligencji. Jego zadaniem będzie analizowanie konsumowanych potraw i przeliczanie ich kaloryczności oraz wartości odżywczych.

Sony Lifelog przekalkuluje kalorie i rozpozna posiłki tylko na podstawie jednego zdjęcia, czyli przez zaangażowanie smartfonowej kamerki. Funkcje takie świat już widział, ale są stosowane bardzo rzadko. Japońska firma jest pewna jakości swojego narzędzia i dodaje je do prowadzonej aplikacji fitness, aby ta była pełniejsza. Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe mają przetwarzać obrazy oraz naszą aktywność, łącząc dane w celu określania długoterminowych diet. Lifelog przekaże dokładniejsze sugestie prowadzące do poprawy diety.

Aplikacja jest przy tym wszystkim bardzo prosta w użyciu. Wystarczy pstryknąć fotki potraw (co w obecnych czasach o dziwo jest społecznościową normą…), a algorytmy Meal Image Analysis przetworzą obraz i wyświetlą składniki na ekranie telefonu. Lifelog na ich podstawie przekaże też rekomendacje na podstawie historii zapisu aktywności oraz naszych zainteresowań ( informacje o stylu życia uzupełniamy wcześniej w programiku). Całość ma oczywiście prowadzić do zdrowszego trybu życia, walczyć ze złymi nawykami i sugerować wprowadzanie zmian.

źródło: Sony

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *