Anti-Snore Wearable – walka z chrapaniem

15 Lis 2016

Chrapanie to problem niejednego z nas. Dokuczliwy zwłaszcza dla innych domowników, ale i niebezpieczny dla naszego zdrowia. Nic dziwnego, że pojawia się mnóstwo rozwiązań, by pozbyć się chrapania. Jest trochę tych domowych, ale i sporo takich, które wykorzystują technologie. Sam na blogu prezentowałem kilka ciekawych gadżetów tego typu. Anti-Snore Wearable to kolejny z nich. Sama nazwa definiuje jego przeznaczenie. W jaki sposób uwolni nas od chrapania i prawdopodobnie poprawi sen pozostałych?

Anti Snore Wearable

Ubieralny moduł mocujemy na ramieniu i mówimy dobranoc. Wcześniej parujemy go z aplikacją na smartfon (iOS/Android), dokąd powędrują odczyty, a sam telefon będzie nasłuchiwał sytuację. Gdy wykryje charakterystyczne dźwięki wejdzie do akcji. Bezprzewodowa komunikacja ma przesyłać sygnały i aktywować na ramieniu delikatne wibracje. Te mają nas lekko wybudzić, ale nie całkowicie. Zwykle wystarcza, by organizm zmienił pozycję i uwolnił krtań od nacisków.

Przeczuwam, że umiejscowienie nie jest przypadkowe, a reakcja ciała najszybsza właśnie z tego miejsca (zastanawiałem się nad podobnym mechanizmem z wykorzystaniem smartwatcha). Opaska jest możliwie kompaktowa i nie powinna raczej wpłynąć na komfort wypoczynku. Pewnie zegarek na ręce jest bardziej uciążliwy (choć znam takich, którzy spokojnie wysypiają się z nim na nadgarstku). Sporo inteligentnych i sportowych zegarków oferuje funkcje wybudzania wibracjami, więc temat spania ze smartwatchem na ręce jest powszechniejszy.

Anti-Snore Wearable próbuje zebrać fundusze na realizację projektu na Kickstarterze, więc to tam można zapoznać się ze szczegółami na temat wynalazku. Jest stosunkowo banalny w swej konstrukcji, więc nie powinien być drogi. Ważniejsza jest skuteczność i to na nią trzeba zwrócić uwagę. Autorzy postarali się o dostosowanie algorytmów do sytuacji, więc oprogramowanie będzie unikało budzenia (zwłaszcza w fazie głębokiego snu). Rankiem czekać na nas będą też raporty, więc możliwe będzie zapoznanie się z nocnym zapisem. Spróbuje też zlokalizować przyczyny chrapania. Jeśli model działa tak jak opisuje to producent to warto się mu bliżej przyjrzeć. Jeśli kampania się powiedzie to Anti-Snore Wearable zadebiutuje w połowie 2017 roku.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *