Analog Keyboard Project od Microsoftu dla Android Wear

12 Paź 2014

Microsoft pracuje podobno nad własnym inteligentnym zegarkiem. To jednak nie przeszkoda, by swoje propozycje oprogramowania wrzucać na konkurencyjne urządzenia. Jest już zegarkowy OneNote, a teraz dział badań firmy pokazuje w użyciu rodzaj klawiatury. To już druga aplikacja na system Android Wear dla smart watchy. Analog Keyboard Project to propozycja rodzaju klawiatury, a raczej metody wprowadzania tekstu na maleńkim wyświetlaczu zegarka. Prawdą jest, że nie jest łatwo pisać na takowych wyświetlaczach, ale developerzy starają się dostarczyć jakiejś formy na wpisywanie treści. Swoje formy pokazało Minuum, a na Gear S jest też Fleksy. To rozwiązania oparte na literkach. Microsoft proponuje użycie palca i pisanie znaków tą drogą.

To co widać na załączonym video wygląda sensownie. Wykorzystamy pełną powierzchnię ekranu i być może to jest właśnie odpowiednie podejście do pisania na inteligentnych zegarkach. Zamiast celować w przyciski (do tego dużo mniejsze, a przecież już na smartfonach nie jest to wcale specjalnie wygodne), znaki staramy się wyrysować. Nie sądzę, by nadal była to super szybka metoda, ale przecież na smart watchach nie będziemy pisać esejów, a szybkie i krótkie odpowiedzi. Będzie też autokorekta, więc wyrazy w razie czego same się poprawią. Aplikację przygotowano na oba formaty ekranu: i ten okrągły i ten kwadratowy. Apkę można nawet pobrać do celów badawczych i testowych. To całkiem przyjemna alternatywa dla dyktowania treści, czego nie można zrobić w każdych warunkach – np. w miejscu publicznym głupio na głos zdradzać swoje prywatne plany…

źródło: Microsoft via engadget.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *