Lubimy jeść. Czasami za dużo. Czasami odżywiamy się po prostu niewłaściwie. Czasami nie służy nam to co akurat lubimy. Każdy z nas reaguje na poszczególne składniki nieco inaczej i jednym dana potrawa nie szkodzi, a drugim wręcz nadyma. Skutki są różne. Tych niepożądanych nie lubimy, a zdarza się, że po prostu nawet nie zdajemy sobie sprawy co powoduje niedogodności/niestrawności. Całe szczęście, że technologie potrafią coraz więcej. AIRE to przenośny gadżet, dzięki któremu dowiemy się co sprawia, że posiłek źle na nas wpływa.

AIRE

Nie chcesz mieć zgagi, gazów, niestrawności? Tego wszystkiego można uniknąć jeśli znamy wpływ poszczególnych składników na nasz konkretny organizm. AIRE ma analizować oddech i analizować sytuację, określając co sprawia, że nie czujemy się po posiłku dobrze. Innymi słowy, mobilny miernik z aplikacją będzie w stanie pomóc nam dostosować indywidualną dietę. Specjalnie pod nasz układ trawienny. Nasz oddech może powiedzieć nam bardzo dużo, a wszystko przez ocenę składu chemicznego.

Ten niewielki moduł ma wystarczające właściwości, by wspólnie z ekranem smartfona prześledzić dietę i wskazać problemy. To co jemy składa się z mnóstwa składników, a w formie przetworzonej nie jesteśmy nawet w stanie sprawdzić co konkretnego z danej potrawy powoduje niestrawności lub inne problemy. Zwykle w takich sytuacjach udajemy się do specjalisty, który badając dietę oraz nasze ciało, określa stan organizmu i stawia diagnozy. AIRE ma go zastąpić, a do tego jest przenośny. Możemy badać się wręcz w dowolnym momencie, prawie w czasie rzeczywistym i gdzie tylko chcemy.

FoodMarble – firma stojąca za projektem AIRE – dostarczy tester, mogący poprawić jakość naszego codziennego funkcjonowania. Czego unikać? Czego nie łączyć? Co można śmiało konsumować? Na te pytania gadżet powinien dać odpowiedzi. Moduł będzie idealnym rozwiązaniem dla osób z czułym układem trawiennym, ale nie zastąpi gastrologa. Należy o tym pamiętać. Powinien pomóc lokalizować źródła, ale niekoniecznie muszą one być powodowane jedzeniem (bakterie, infekcje, grzyby – to inne powody, których analizator nie wykryje).

źródło: FoodMarble