Airblock – składany dronik do nauki i zabawy

27 Paź 2016

Airblock

Takie zabawki to ja lubię! Gadżety, które uczą i bawią, a przede wszystkim nie mają właściwie granicy wieku. Airblock to jednak projekt przeznaczony dla najmłodszych, którym marzy się kariera inżyniera, a eksperymentowanie, składanie i budowa robotów to dla nich frajda. Modułowy dronik z programowalnymi elementami pojawił się na Kickstarterze i tam właśnie zachęca do przedsprzedażowych zakupów lub finansowego wspierania „zabawki”. Mnie się podoba!

Airblock to nie pierwszy dronik do samodzielnego montażu w uproszczonej wersji, ale kolejny, który zainteresuje podejściem. Producent tak przygotował elementy, by budowanie własnej konstrukcji było możliwe na przeróżne sposoby. Można spokojnie określić sprzęt jako robota, tyle, że latającego. Profesjonalny konstruktorzy dronów robią podobne rzeczy, ale na bardziej zaawansowanym poziomie. W przypadku Airblock mamy do czynienia jakby z propozycją dla początkujących, którzy kiedyś mogą przejść na poważniejsze modele.

Airblock

Firma stojąca za pomysłem sprzedaje podobne zestawy dla najmłodszych konstruktorów, a ten odróżnia się unoszeniem w powietrzu. W komplecie jest aplikacja przystosowana do sterowania, ale i programowania poszczególnych części. Możemy eksperymentować do woli i to bez obawy przed zniszczeniem gadżetu. Właśnie do tego powstał. Ma uczyć, rozwijać, ale i dać trochę frajdy z zabawy. Coś na wzór klocków Lego z serii Technic. Idea całej zabawki jest prosta i dobrze znana. Chodziło tylko o zaproponowanie nowej jej odmiany.

Paczka uwzględnia sześć silniczków ze śmigiełkami oraz trzonu głównego. Moduły łączymy magnetycznie, a daje to naprawdę wiele możliwości (wystarczy rzucić okiem na załączony filmik). Nie zawsze trzeba wznosić pojazd. Producent pozwala na tworzenie rodzaju poduszkowców. Na tablecie lub smartfonie możemy programować przelot lub trasę i to daje kolejne możliwości przy programowaniu. Przypomina to programowalną kulkę Sphero w jej edukacyjnej odmianie. To są właśnie zabawki! Airblock ma kosztować 149$, ale na Kickstarterze można go zamówić o 50 dolarów taniej.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *