Agenday – plan dnia w wersji na nadgarstek (Android Wear)

10 Mar 2015

Na smartfonach znajdziemy mnóstwo propozycji aplikacji do porządkowania naszego kalendarza. Są to programy dla osób zapracowanych, gdzie trzeba wszystko odpowiednio rozplanować, by możliwe było ogarnięcie spraw. Już nie chodzimy z grubymi, papierowymi kalendarzami – wystarcza smartfon. Są o tyle wygodne, że mają też funkcje przypomnień. Jeszcze wygodniej może to wyglądać w wersji ubieralnej, gdzie wyświetlacz mamy na wyciągnięcie ręki (dosłownie!). Smart watche przejmują niektóre funkcje telefonów, a niektóre z nich mogą być nawet praktyczniejsze. Choć ekranik zegarka jest niewielki, to można pomysłowo przygotować mu ciekawe pokazanie planu dnia.

Na krok przeniesienia kalendarza na inteligentny zegarek zdecydowali się autorzy aplikacji Agenday, dostępnej już na systemy mobilne iOS oraz Androida. Tamta apka to rozbudowane narzędzie do integracji kontaktów i budowy „zadań” (wydarzeń) w jednym miejscu. Na zegarku nie ma tyle miejsca i możliwości, więc Agenday Smart Calendar w wersji zegarkowej jest odpowiednio uproszczone i ma przedstawiać widok planu dnia naokoło tarczy zegarowej. Wygląda to prosto i schludnie, a przy okazji nie zasłania „analogowego” cyferblatu. Programik wygląda szczególnie ładnie na okrągłym wyświetlaczu, a przygotowano go dla platformy Android Wear.

Aplikacja pasuje do charakteru pomysłu przenoszenia aplikacji na nadgarstek. W program dnia takiej apki zerkamy bardzo często (oczywiście zależnie od planów), więc rzut oka na zegarek i podejrzenie kolejnych godzin dnia może być przydatne. Bez wyjmowania smartfona z kieszeni. Najpewniej będziemy oczekiwać zwłaszcza tych luk między pracami ;), a oznaczają one oczywiście okresy odetchnięcia w trakcie pracowitego dnia. Cała aplikacja ma zresztą wygląd zmodyfikowanej tarczy – dwa w jednym, bo i tak wskazuje rozplanowanie dnia i aktualnej godziny. Programik otrzymuje ode mnie certyfikat przydatności i dobrego wykorzystania formy na smart watch.

źródło: blog.pgi.com, Google Play

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *