Activ5 – smart gadżet do treningu izometrycznego

17 Sty 2017

Activ5

Na moim blogu znajdziecie setki ubieralnych gadżetów do monitoringu aktywności, ale fitness to nie tylko analiza treningu ABS, cardio, czy interwałów. W repertuarze są jeszcze ćwiczenia izometryczne, czyli takie do wzmacniania mięśni bez wykonywania wielu ruchów. Do monitoringu napinania mięśni też powstają smart gadżety z własnymi aplikacjami oraz odczytem danych z czujników. Jest ich zdecydowanie mniej, więc tym bardziej warto poświęcić im jakiś wpis. Pamiętam, że kilka lat temu pisałem już o jednym takim wynalazku. Teraz pojawił się kolejny. To Activ5 od Activbody.

Urządzenie powstało z myślą o amatorach treningu izometrycznego, czyli rekomendowanego przez wielu trenerów do napinania i rozluźniania mięśni, co również wpływa na ich wzmacnianie. Nie trzeba udawać się na siłownię, wychodzić na zewnątrz, czy szukać dużych przestrzeni. Wystarczy niewielki pokoik i odpowiednia wiedza co do zestawu ćwiczeń. Trzeba jednak spędzić trochę czasu z trenerem, by zapoznać się technikami. Activ5 to wynalazek, który pozwoli ominąć ten etap, a przy okazji śledzić postępy przez sensory.

Activ5

Specjalny moduł wraz z aplikacją mobilną pozwoli na trening izometryczny (wraz z wizualizacjami oraz sugestiami), a przy tym monitorować poprawność ćwiczeń oraz zapisywać trening dla poszczególnych partii mięśni. W bazie jest odpowiedni zestaw ćwiczeń, które można wykonywać przez kilka minut, a łącznie tyle dłużej, ile sobie ustalimy. 100 unikalnych zajęć (ale 50 jeśli chodzi o typ) pozwoli na skupić się na wybranych elementach, ale też gwarantuje spory zakres treningu. Wysiłek, a raczej napięcie mięśni można zachować w archiwum i obserwować progres w czasie. Wirtualny coach będzie przy tym pilnował „zrywów”, a przydałby się też analizator oddechu, który w tym wypadku jest bardzo ważny w dostarczania odpowiedniej ilości tlenu. Pod tym względem można liczyć pewnie tylko na przypomnienia, ale idealnym byłoby zintegrowanie tego z jakąś bransoletką, która bada te sprawy. Jeśli producent tego nie oferuje to można zastosować jakieś narzędzie po swojemu. Ja przynajmniej bym tego próbował. Nie wiem czy któryś agregat zaoferuje połączenie takich danych.

Podejrzewam, że oprogramowanie na iOS lub Androida będzie starało się pilnować najważniejszych wskazówek, ponieważ Activ5 oferuje wyspecjalizowany system. Trening izometryczny wymaga stosowania konkretnych zasad, np. odpowiednio długiego odpoczynku po powtórzeniach. Sądzę, że właśnie takie wskazówki będą docierać z czujników. Moduł jest oczywiście mobilny, więc ćwiczyć z aplikacją można wykonywać praktycznie wszędzie. Do tego trening można personalizować pod własne potrzeby, a niektóre tryby pozwalają na aktywność z mini grami na ekranie telefonu. Zawsze to jakaś dodatkowa motywacja. Activ5 ma kosztować 199$.

źródło: Activbody

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *