Termostaty Tado z asystentkami głosowymi Siri i Alexa

1 Wrz 2016

Firma Tado powinna być wam na moim blogu dobrze znana, choć dawno o niej nic nie było. Ten producent jest autorem inteligentnych termostatów i klimatyzatorów, oznacza to, że zna się już na możliwościach i potrzebach smart rozwiązań do smart domów. Ich najnowszy system grzewczy postara się włączyć do obsługi polecenia głosowe. Zalety asystentów głosowych są już wykorzystywane w wielu segmentach i inteligentne mieszkania również się z nimi integrują. Tado V3 Smart Thermostat i Smart Radioator Thermostats wykorzysta do współpracy komendy dla Siri i Alexy.

Tado v3 Smart Thermostat

Sam niedawno testowałem inteligentne termostaty na grzejniki firmy Danfoss, więc wyroby tego typu nie są niczym nowym. Tado chce zaproponować podobny format, ale z opcją powiązania obsługi z poleceniami głosowymi. Komplet trzeciej generacji zawiera elementy na grzejniki i centralny panel ścienny. To właśnie on daje możliwości sparowania się z systemami HomeKit od Apple oraz hubem Amazon Echo. Pierwsza platforma należy do Apple i oferuje usługi Siri, a druga jest inteligentnym głośnikiem, w którym nasłuchuje Alexa.

Sprawia to, że termostaty na grzejnikach komunikują się z kilkoma popularnymi systemami dla inteligentnych domów i umożliwiają sterowanie nimi odpowiednimi komendami. To także szansa na powiązanie i automatykę z innymi urządzeniami, które również współpracują z Apple i Amazonem. Dodajmy do tego serwis IFTTT, a otrzymamy bogatą ofertę budowania akcji i scen. Tado będzie w ten sposób kolejnym elementem Internetu Rzeczy. Asystentki głosowe to głównie wygoda. Można na przykład podkręcić temperaturę nie wychodząc z łóżka.

Wciąż dostępna będzie też aplikacja mobilna na iOS lub Androida, gdzie pewne programy poustawiamy manualnie prosto ze smartfona. Pewnie łatwiej będzie zarządzać pokojami lub całymi strefami. Znów informacja raczej w formie ciekawostki, ponieważ nie mamy jeszcze w Polsce dostępu do polskojęzycznej Siri w pełnym wydaniu, a i Amazon Echo jest obecny tylko na wybranych rynkach. Ważne jednak, że Tado V3 Smart Thermostat jest oferowany w Europie (a np. w USA już nie). Czekamy zatem na polskie asystentki i premierę Echo w naszym kraju…

źródło: Tado

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *