ecobee 3 amazon echo

Ubolewam nad tym, że Amazon Echo – wyrób korzystający z możliwości syntezatora mowy z polski (wykupili model IVONA) – wciąż nie oferuje opcji asystenta w naszym języku… Może czegoś jeszcze nie wiem i niebawem będziemy mogli wydawać komendy po polsku, ale na razie jedyne co kojarzę, to zeszłoroczną imprezę prezentującą możliwości stacji/głośnika Echo w naszym kraju. Sądzę, że pełnej kompatybilności bliżej niż dalej, ale wciąż musimy czekać. Tymczasem hub Amazona wciąż poszerza swoje możliwości, a głównie kompatybilność z kolejnymi partnerami.

Tym razem partnerem został termostat ecobee3. Ma to pozwolić obu producentom na połączenie możliwości obsługi inteligentnych funkcji domu, a konkretnie kontroli temperatury. Oczywiście mowa o mowie (specjalnie tak dobrałem słowa :P). Echo to przede wszystkim funkcje „rozmawiania” z asystentką Alexa, a potencjał drzemie właśnie w łączeniu kolejnych opcji przez dodatki (jest ich coraz więcej, a właśnie od bogatej listy współpracujących kanałów i marek zależy sukces gadżetu).

ecobee 3 echo

Połączenie termostatu ecobee3 z Echo to głównie szansa na wypowiedzenie komendy, które pozwoli ustawić temperaturę wnętrza. To wygoda – przede wszystkim! Przypomnę, że ecobee3 to jeden z nielicznych termostatów z własnym systemem sensorów. Można je rozmieścić po domu i lepiej zarządzać ociepleniem. Do tego jest kompatybilne z Apple HomeKit, Wink, czy SmartThings, czyli kolejnymi sieciami dla smart home. W przypadku Alexy chodzi głównie o funkcje głosowe. Można na przykład poprosić asystentkę, by wyregulowała temperaturę na konkretnym poziomie i dla konkretnego pomieszczenia.

Amazon Echo nie jest jeszcze ofertą bardzo szeroką, ale niemal w każdym miesiącu widać efekty prac amerykańskiego giganta w kwestiach poszerzania sieci. Ostatnio do funkcji dołączyły: Spotify (serwis muzyczny – kontrola playlist i możliwość grania utworów przez głośnik), Uber (zamawianie „taksówki” komendami), IFTTT (serwis do tworzenia akcji – ma baaaardzo bogatą bazę kanałów), a można też zamówić sobie przez Echo pizzę (regionalnie). Jest też współpraca z urządzeniami Belkin WeMo, czy oświetleniem Philips Hue. Nie zapominajmy o dostępie do usług Amazona. Niby dużo, ale oczekujemy więcej, zwłaszcza języka polskiego…

źródło: ecobee