Firma Basis Science około roku temu pokazała model zegarka B1, który służył do mierzenia aktywności, poziomu stresu oraz snu. Na targach CES 2014 przedstawiono nowy model: Basis Carbon Steel Edition wykorzystujący nową zaawansowaną technologię analizy snu (Advanced Sleep Analysis). Najnowszy produkt będzie usprawnioną generacją poprzednika i będzie naturalnie posiadał wsparcie aplikacji mobilnej na system iOS oraz Android. W ofercie będą teraz dwie edycje zegarka z czarno-białym ekranem, z tym, że B1 potanieje do poziomu 179 dolarów. Poprzednik pozostanie, gdyż wciąż na rynku jest całkiem niezłym, jak nie najinteligentniejszym z trackerów fitness.

Sensor B1 (oraz nowego Carbon Steel Edition) potrafi zmierzyć poziom przelanego przez organizm na treningu potu, ciepło organizmu, przepływ krwi oraz pracę i rytm serca. Niedawny update oprogramowania nawet wyczuwa automatycznie kiedy spacerujemy lub biegamy. Nie jest może zbyt atrakcyjny wizualnie, choć starannie przygotowany, ale ma dużo funkcjonalności. Generację Carbon lekko odświeżono i dostosowano do potrzeb i próśb klientów. Zarówno starszy (po wspomnianej aktualizacji systemu), jak i nowszy model, potrafią odróżnić podczas snu fazę REM oraz głęboki lub lekki sen (wraz z momentami przerw). Wszystkie tryby aktywują się automatycznie – jeśli położymy się z zegarkiem spać, oprogramowanie to wykryje i uaktywni funkcje pomiarów snu.

21 stycznia pojawi się jeszcze upgrade aplikacji mobilnej, który umożliwi użytkownikom podgląd tzw. personalnego wyniku snu. Ogólnie za zbieranie informacji odpowiedzialne będą aż cztery różne czujniki. Optyczny dla przepływu krwinek i mierzenia rytmu serca. Kolejny będzie analizował aktywność ruchową, a pozostałe pocenie się naszego ciała oraz jego temperaturę. Jak widać otrzymujemy pełne dane na temat stanu organizmu. To wszystko za cenę 199 dolarów i ze wsparciem apki mobilnej. Wszystkie razem będą tworzyć ogólny obraz Body IQ i wraz z danymi na temat spalonych kalorii, wykonanej trasy/kroków i przeliczeniami jakości wypoczynku, dostarczą naprawdę wartościowych dla sportowca informacji.

Wersja 2.0 aplikacji mobilnej przekaże nam to wszystko w wygodnej formie na ekranie smartfona lub w przeglądarce internetowej. Mamy więc jakość snu, śledzenie aktywności oraz dane bimetryczne uzyskiwane z zegarkopodobnego, ubieralnego gadżetu. Całkiem mocny konkurent na arenie fitnesowych mierników.

źródło:  mybasis.com